اخبار برگزیده

http://paladium.blog.ir/post/196

 

ین هم نوشته ایه از وبلاگ یه دوست

 

بیانیه نویسنده

شنبه, ۹ دی ۱۳۹۶، ۰۱:۰۸ ب.ظ

 

نمی خواستم دیگه اینجا چیزی بنویسم اما این رسانه متروکه هنوز تنها رسانه ای هست که من دارم برای اینکه بتونم حرفم رو بزنم....

 

بنزین،نفت،مالیات،قطع یارانه،گرانی و تورم،فشار به اقشار ضعیف جامعه که در اقلیت نیستند.بیش از 12 میلیون نفر در ایران زیر خط فقر مطلق به سر می برند....بیکاری،اعتیاد،خودکشی،بیماری،افسردگی،زاغه نشینی....

همه این ها مردم رو به ستوه آورد و به خیابان ها کشاند.مردمی که الان گرسنه هستند،آینده ای رو برای خودشون متصور نیستند،خشمگینن و پر از نفرت پر از بی اعتمادی به هر وعده ای.مردمی که فریاد می زدند.مردمی که گریه می د.مردمی که به ستوه رسیدند...کاسه صبرشون لبریز شده."نادیده گرفتن سکوت نجیبانه شون" اون ها رو به خیابان کشانده...تحقیرشون که بروید سبوس بخورید اگر گرسنه اید...به یاد ماری آنتوانت:اگر مردم نان ندارند کیک بخورند!وعده های به سامان شدن اوضاع اما در مقابل افزایش نرخ ها برای مردم و افزایش حقوق ها برای نمایندگان!سهم بودجه برای حوزه و حرم...در یک کلام فساد اقتصادی،ویژه خواری،تمامیت طلبی،خودخواهی و جاه طلبی مسئولان،سهم خواهیشان از سفره انقلاب،کشتن کوله برها،مردمی که از سرناگزیری قاچاق می کنند...ورود مازارتی با روکش طلا و تنبیه شدن دوشاگرد مغازه ساعت فروشی کنارخیابان به جرم دیر رسیدن!تحقیر شدن به جرم "نداشتن"....

انفجار آن خشم درونی ناشی از نیتی های اجتماعی اتفاق افتاد.واکنش ها چه بود؟

دولتی ها گفتند دسیسه ست،دسیسه مخالفان دولت تا تضعیفمان کنند.وگرنه نرخ تورم و اشتغال خوب است!و این تظاهرات ساختگی ستیک زمانی ازهاری هم همین را گفت.مردم گفتند:تظاهرات نواره؟نوار که پا ندارهبرخی دیگر از دولتی ها گفتند ما و مجلس صدای مردم را شنیدیمیک زمانی شاه هم همین را گفت:من صدای انقلاب شما را شنیدم.

صدا و سیما هیچ خبری منتشر نکرد،ترجیح داد تظاهرات مردم بحرین را نشان بدهد،رسانه های وابسته تظاهرات مشهد را در اعتراض به گرانی و تظاهرات کرمانشاه را صنفی و جدا از هم نشان د.سکوت د!گفتند ممکن ست دسیسه باشد.

طرفداران و هشتگ آزادی از حصر این جریان را ادامه خودشان دیدند.اما به قول نادر فتوره چی در میان آن همه شعار که "آش شله قلمکاری"ست،هیچی نگفت:یا حسین،میرحسین.

بی بی سی تظاهرات را نشان داد،از حوادث 88 هم چپاند میان خبرهایش.از براندازی نظام حرف زدند تمام رسانه های طرفدار شاهنشاهی،از بازگشت به گذشته،دعوت د مردم را به گریز از ارتجاعی به ارتجاعی دیگر!

ترامپ و اسرائیل هم دیدند که وقت مناسبی ست آن ها هم یک قلاب انداخته اند تا ببینند از این وضعیت چیزی عایدشان میشود یا نه.

مسئولین همچنان وعده میدهند رسانه های چپ و راست از حزب اللهی های ولایت مدار تا اصلاح طلبان حامی روحانی همه می خواهند اوضاع را به یک طریقی آرام کنند.

این رهبری ندارد.ایدئولوژی ندارد.نظمی ندارد.خشمگین ست همه اتفاق نظر دارند که فشار اقتصادی شعله اش را روشن کرده،سرچشمه اش از یک نیاز معیشتی می آید اینکه بعد ها چه خواسته هایی اضافه بشودآزادی های اجتماعی،تغییر نظام و...،مشخص نیست.شعارها در روند تظاهرات از شعارهای نظام هست تا شعارهای دولت.

می دانید به چه فکر می کنم؟هر اتفاقی بیفتد حتم دارمی از آن 12 میلیون زیر خط فقر مطلق سهمی نخواهد برد.از این جولان گروهای سیاسی در این میانه فریادهای از سرنیاز مردم،مشخص ست.آنها که همیشه بلندگوهایشان بلند تر بوده صدایانی که بلندگویی ندارند را پوشش میدهند و در نهایت "مردم"شنیده نمی شوند.در نهایت  صفدر حسینی دیگری بر این سفره تازه گشوده شده خودش را جا می دهد و دوباره فقر و دوباره تکرار مکررات و دوباره وعده و دوباره فساد اقتصادی و دوباره و دوباره و دوباره...ماندن در مدارصفر درجه.

مسئولین به جای آنکه عملکردی صورت دهند،هنوز دارند وعده میدهند،هنوز برگه های کهنه توطئه و دسیسه و...را رو میکنند

 

نوشته های منطقی  از وبلاگ یه دوست  گذاشتم پالادیوم 

 مربوط به روزهایی بود که اعتراضات مردم بود تشکر از نوشته خوبشان 

اگه مایل بودید که حذف کنم بهم اطلاع بدید چون وبلاگ شما روزنی برای کامنت نداشت ممنون 

 


http://paladium.blog.ir/post/196

http://paladium.blog.ir/post/196

http://paladium.blog.ir/post/196

 


منبع این نوشته : منبع
آخرین جستجو شده ها